Dla Mamy - Porady

...bo dzieci to moja największa pasja
sloiczki-gerber
6-12 miesiąca Co jemy?

Słoiczki Gerber-dwukrotnie oszczędź czas dzięki nim!

Hej! Witajcie!

Dziś powiemy sobie co nie co więcej o małym “co nie co” – czyli na warsztat bierzemy słoiczki Gerber. Każdy, kto ma dzieci doskonale zna tę markę. Oczywiście słoiczki te można kupić zarówno w stacjonarnych sklepach, a także, jak i wszystkie produkty marki Gerber, online (co ja bym zrobiła bez sklepów online? ;)).
Nasze ulubione – a raczej Tosi ulubione, słoiczki gerber to głównie zupki z mięsem dla niemowląt. Czyli m.in. Tradycyjny krupniczek drobiowy i Domowy rosołek z cielęcinką. Trudno mi zadecydować, który z tych dwóch Tośka je chętniej.

Słoiczki Gerber – warto czy nie warto je kupować?

Jakie jest moje zdanie na temat podawania dzieciom gotowych słoiczkowych dań? Takie samo, jak w przypadku gotowych deserków. Warto je zawsze mieć pod ręką w nagłych sytuacjach, gdy nie ma czasu gotować, gdy nie kupisz dobrego pochodzenia warzyw czy mięsa dobrej jakości. Wiem, że zupki z mięsem dla niemowląt marki Gerber to dobre (i pożywne) rozwiązanie. Do tego ja czas oszczędzam dwa razy – raz podając słoiczki Gerber, a dwa… zamawiając soczki i zupki Gerber online (jeśli tak, jak ja kupujecie przez Internet, warto znaleźć sklep, który w swoim asortymencie ma różne marki i produkty dla dzieci, nie tylko te należące do jednej firmy).

Dla mam, które wolą bardziej tradycyjne rozwiązania:

  • jeżeli nie masz pewności, że warzywa, które kupiłaś są pozbawione pestycydów – na wszelki wypadek obierz je dwukrotnie.
  • jeśli woda w Twoim kranie jest chlorowana, zastąp ją niegazowaną butelkowaną wodą mineralną o niskiej zawartości minerałów
  • dziecko nie musi mieć zębów, aby “gryźć”, a jeśli podajesz mu pokarmy, które wymagają od niego przeżuwania dziąsłami – szybciej przyzwyczai się do tej czynności
  • mięso zacznij podawać dziecku już w 6.-7. miesiącu (porcja mięsa dla dziecka w tym wieku powinna mieścić się na dużej stołowej łyżce)
  • wprowadzając mięso zacznij od mięsa drobiowego, królika lub jagnięciny.
  • mięso gotuj osobno niż całą zupę i wywar. Zupy na wywarze mięsnym możesz podać dziecku dopiero ok. 10. miesiąca.
  • jeśli szukasz przepisu na pierwszą zupkę dla Twojego maluszka, sprawdź moje poprzednie wpisy 🙂

Życzę Wam samych grzecznych łakomczuchów podczas posiłków i dużo cierpliwości, gdy przygotowujecie zupki z mięsem dla niemowląt samodzielnie 😉 Właściwie, to nawet jeśli wybieracie gotowe słoiczki Gerber czy jakiejkolwiek innej marki, to cierpliwość do dzieci przy karmieniu też Wam się przyda 😉

Miłego dnia Kochani!

Wasza Martyna